Pošta pro děti

Zpracovávám

O projektu


Projekt Pošta pro děti a Dopis od Ježíška vznikl v roce 2005, kdy jsem objevila výrobce krásných papírů a „vyrobila“ první dopis v Santovském stylu pro svou neteř v zahraničí. Dopísek se zalíbil a já se rozhodla jej následující rok zkusit nabídnout na internetu v českém provedení a pro český trh. K mému velkému překvapení se brzy dostavili první zákazníci. Od té doby se změnil nejenom vzhled, texty ale i celkový styl, který se maximálně uzpůsobil českým dětem se zapracováním východných motivů.


Co mě ale moc těší je fakt, že se každým rokem zvyšuje počet odeslaných dopisů a narůstá počet zákazníků, kteří se pravidelně vracejí a zasílají nám reference o tom, jak jeden "obyčejný dopis" rozzáří dětské oči tak,  jak to mnohdy nedokáže ani nejdražší hračka. (viz reference >>)

Tento projekt je pro mne především srdeční záležitostí. Při představě malých dětí, které většinou nedostávají poštou žádnou korespondenci, a najednou jim do schránky přijde veliká krásná obálka, která je adresována jen a jen jim, většinou rychle zapomínám na veliké množství práce a mám radost, když se podaří doručit co největší množství dopisů.


Teprve až s narozením syna jsem si uvědomila jaký potenciál a dosah tento nápad může mít. Jeho hlavním posláním je především dělat radost, ale napadlo mě také, že může mít i výchovný a motivační efekt.


Všechny děti se rodí naprosto dokonalé, ale díky nám, rodičům, společnosti a okolním vlivům následně rostou a vyvíjí se do určité formy. My jako dospělí nejsme dokonalí. Všichni máme svůj příběh. Mnoho z nás na sobě pracuje a přeje si pro své děti jen to nejlepší. Chtěli bychom jim být dobrými rodiči, průvodci a rádci. A ne vždy se to povede. Současný svět se zrychluje a naše reakce ne vždy odpovídají tomu, co bychom bývali chtěli v daný moment udělat.


Většina uznávaných koučů na rodičovství Vám řekne, že děti nezlobí. Jenom zrcadlí naše chyby, naši nervozitu, nedůslednost a netrpělivost. Bohužel s tím musím souhlasit :-). Ale jak řekl Tony Robbins: "Jsme jenom lidi". Proto si nic nevyčítejte, v daný moment děláme vždy jen to nejlepší, co můžeme. Ale pracujme na sobě a na přístupu k dětem. Díky internetu a novým možnostem přístupu k informacím je to mnohem dnes snazší.


Vždycky jsem milovala pohádky a příběhy. A zjistila jsem, že nejlépe se učíme tím, že sledujeme nějaké vzory. Pro děti a malé děti obecně jsou to především pohádky. Jejich hrdiny jsou pohádkové postavičky a nadpřirozené bytosti. Není to nic nového, když z konce pohádkového příběhu plyne nějaké ponaučení.


A mě napadlo, že pokud takto fungují pohádky, proč dětem nezasílat dopisy k nejrůznějším událostem nejenom pro radost, ale také s jakýmsi mini návodem na problémy, se kterými se potýkají? Ať je to čištění zoubků, nebo třeba úklid hraček. Je to překvapení, dárek a výchova v jednom :-)


Proto průběžně pracuji a připravuji nové motivačních dopisy pro děti, které uděljí radost a zároveň poslouží jako zajímavý a účinný výchovný nástroj.

Věřím, že i Vy budete spokojeni. A pokud s našimi dopisy máte dobrou zkušenost, dejte nám o tom vědět. Nebo se podělit o Vaše dojmy s ostatními návštěvníky stránek, kteří tento projekt ještě neznají a váhají, zda nám můžou věřit. Za každou reakci a komentář Vám velmi děkujeme.

 podnikatelka, marketingová poradkyně a autorka projektu Pošta pro děti a Dopis od Ježíška (c)

Více o mě naleznete na www.andrearuzickova.cz